چگونه تصویری حرفه‌ای از خود بسازید.

 آیا ظاهر شما بر روی افراد در محل کارتان تأثیر می‌گذارد؟ پاسخ بله است. روشی که به‌وسیله آن خود را معرفی می‌کنید؛ می‌تواند عاملی در جهت پیشرفت شما باشد و یا به‌عنوان یک مانع عمل کند. برای موفقیت در محل کار خود؛ باید مانند مدیران و یا کارمندان رده‌بالا لباس بپوشید.

 همان‌گونه که قبلاً هم گفته شد؛ حتماً در مورد سبک پوشش در شرکت از مدیر خود اطلاعاتی کسب کنید. به نحوه پوشش همکاران خود توجه کنید.

 حتماً به این نکته توجه کنید که برداشت اولیه افراد از شما؛ از روی ظاهر شماست. لذا سبک پوشش شما؛ قضاوت افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.                           

      آنچه در مورد پوشش شما مدنظر است این است که از شما انتظار می‌رود حرفه‎‌ای لباس بپوشید؛ این لزوماً به این معنا نیست که هرروز کت‌وشلوار رسمی بپوشید. شرکت‌های بزرگ ممکن است لباس فرم داشته باشند و شرکت‌های کوچک‌تر شمارا در سبک پوشش آزادتر بگذارند.

سبک پوشش در دنیای کسب‌وکار

سبک رسمی: این سبک پوشش؛ نمادی از قدرت است. افرادی که به سبک رسمی لباس می‌پوشند؛ در صنایع محافظه‌کارانه‌ای مانند صنعت دارو؛ حقوق؛ حسابداری و… کار می‌کنند. حال این سؤال مطرح است که چه زمان‌هایی باید از این سبک پوشش استفاده کرد؟ اگر شما در محیطی محافظه‌کارانه کار می‌کنید و مدیران بالادست شما این‌گونه لباس می‌پوشند؛ شما نیز سعی کنید این‌گونه لباس بپوشید. اگر شما در محیطی غیررسمی کار می‌کنید؛ در نظر داشته باشید که در جلسات مهم از پوشش رسمی استفاده کنید. بد نیست این نکته را بدانید که پوشش‌های رسمی بارنگ تیره؛ قدرت و اقتدار شمارا نشان می‌دهد.

سبک حرفه‌ای (هوشمندانه): گاهی اوقات شما با ارباب‌رجوع سروکار دارید؛ لذا باید حرفه‌ای به نظر برسید تا افراد بتوانند به شما اعتماد کنند؛ از طرفی باید افراد بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. شما به‌راحتی با تغییر اندکی در پوشش رسمی خود، سبک پوشش را حرفه‌ای کنید. امروزه اکثر افراد از همین سبک پوشش در سازمان‌ها استفاده می‌کنند. شما می‌توانید هرروز از این پوشش استفاده کنید؛ البته تنها روزهایی که جلسات رسمی دارید و یا قرار هست گزارشی را ارائه دهید؛ سعی کنید از پوشش رسمی استفاده کنید.

سبک غیررسمی تجاری: تعریف این سبک کمی سخت است. شما باید لباس راحت و غیررسمی را بپوشید که مناسب محل کارتان باشد. هرکسی که در محیط کمی رسمی کار می‌کند، می‌تواند این سبک پوشش را انتخاب کند؛ این سبک پوشش در شرکت‌های با تکنولوژِی بالا و یا شرکت‌هایی که با ارباب‌رجوع سروکار ندارند؛ موردنظر است. شما می‌توانید دامن و یا شلوارهای اسپرت بپوشید. اما همواره در نظر داشته باشید که لباس شما تمیز و اتو شده باشد. در انتخاب پوشش خود همواره دقت کنید که شما می‌خواهید افراد به مهارت‌های تخصصی شما توجه می‌کنند؛ نه بدن شما. اگر لباس کوتاه؛ تنگ و یا باز بپوشید؛ افراد در مورد لباس‌هایتان بیش از کارتان صحبت می‌کنند.

 

 

 

رسالت اصلی کارباما در راستای ایجاد فرصت‌های برابر جهت استخدام و بکارگماری سرمایه‌های انسانی توانمند بنا نهاده شده است.

تماس با ما

شرکت کاریابی کارباما

ایران . تهران . جردن

contact@karbamaa.com