چگونه برای روز اول کاری آماده شویم

 در روزهای اول کاری خود باید بتوانید بر روی دیگران اثر مثبت بگذارید. ما در نگاه اول به موی فرد، نحوه دست دادن وی؛ طرز لباس پوشیدنش؛ بوی عطر و صورتش توجه می‌کنیم. اغلب اوقات ما از طرز پوشش افراد و ویژگیهای ظاهری آن‌ها میزان راحتی با آن‌ها را ارزیابی می‌کنیم.

 شاید این موضوع به نظر شما عادلانه نباشد و شاید این باور را داشته باشید که آدم‌ها باید خود واقعی شما را بشناسند. اما باید بدانید که اکثر این ارزیابی‌ها در ضمیر ناخوداگاه انسان‌ها اتفاق می‌افتد. انسان‌ها گاهی اوقات سریع قضاوت می‌کنند و به سختی می‌توان ذهن آن‌ها را تغییر داد.

در طول زمان همکارانتان، شما را خواهند شناخت. اما اینکه شما هم کمک کنید که در روزهای اول آن‌ها ارزیابی مثبتی از شما داشته باشند؛ نباید مغفول واقع شود. زیرا تغییر یک برداشت منفی سخت‌تر از ایجاد یک برداشت مثبت است.

در اولین روزهای کاریتان، شما افرادی را می‌بیند که در موفقیت آتی شما بسیار تاثیرگذارند. مدیریت اولین رابطه شما با دیگران در محل کار، موضوع بسیار مهمی‌است.

 در روزهای قبل از شروع به کارتان؛ از نماینده منابع انسانی بپرسید که آیا شرکت لباس فرم دارد یا خیر؟ روز مصاحبه خود را مرور کنید و نحوه لباس پوشیدن افراد را به خاطر بسپارید. این یادآوری به شما کمک می‌کند تا بدانید پوشش شرکت رسمی‌ است یا غیررسمی‌.

 در بعضی از محیط‌های کاری؛ ممکن است از شما خواسته شود تا لباس فرم خاصی را بپوشید و یا ممکن است دستورالعمل خاصی از پوشش را به شما اعلام کنند. به عبارتی نباید زمان زیادی را صرف کنید تا متوجه شوید که چه لباسی برای محل کارتان مناسب است. یادتان باشد که برای انتخاب لباس مناسب؛ توجه به یک ظاهر آراسته و حرفه‌ای مد نظر است. بهترین منبع برای شناسائی سبک پوشش؛ کارکنان فعلی شرکت است. اگر شما پوشش شرکت خود را نمی‌شناسید؛ در اولین روز کاری خود یک لباس مناسب نسبتاً رسمی‌بپوشید. اگر برداشت شما این است که سبک پوشش شرکت؛ غیر رسمی‌است؛ ژاکت و شلوار یا دامن بپوشید. لباس‌های خود را شب قبل آماده کنید تا صبح به دنبال پوشش مناسب نگردید.

 کفش شما؛ اولین چیزی است که در معرض توجه قرار دارد. کفش رسمی بپوشید؛ کفش‌های کتانی و راحت نپوشید. خانم‌ها باید کفش‌های کلاسیک اما بروز بپوشند؛ از پوشیدن کفش‌های جلوباز خودداری کنید.

 

 

 

رسالت اصلی کارباما در راستای ایجاد فرصت‌های برابر جهت استخدام و بکارگماری سرمایه‌های انسانی توانمند بنا نهاده شده است.

تماس با ما

شرکت کاریابی کارباما

ایران . تهران . جردن

contact@karbamaa.com